KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9201557
nr 920 1557
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Akvarell, David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, signerad, -53, bladets mått: 23x31
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 19:00:14
24/10 22:03:35